Nyitva tartás

Hétfő: 8:00-16:00

Kedd: 10:00-17:30

Szerda: 13:00-17:30

Csütörtök: 10:00-17:30

Péntek: 8:00-16:00

Szombat (páratlan heteken): 9:00-12:00

Kapcsolat

Büki Művelődési és Sportközpont, Könyvtár:
H-9737 Bük, Eötvös u. 11.
Telefon:
0036-94/558-411
E-mail:
ktar.buk@t-online.hu
Adószám:
16866397-2-18

Szavazás

Milyen könyvet olvas a legszívesebben?

Naptár

h k s c p s v
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Gyermekkönyvtár

Bejelentkezés

Kép CAPTCHA
Be kell írni a képen látható karaktereket.

Ahol vagyunk, ott jó lenni– beszélgetés Csider Sándor költő-tanárral

Felfedezés, kalandozás, varázslatos utazás, meg nem fejtett titkok egy elfelejtett világban – ezt ígéri számunkra Csider Sándor új verseskötete. Könyvtárunk és a tanár úr közötti jó ismeretség több évre vezethető vissza. Drámajáték tanóráit, olvasótábori foglalkozásait szívből szerették és kedvelik ma is az iskolás gyermekek, hiszen a bátortalanok bátorságot nyernek, a gyengébb képességű gyermekek sikerélményt szereznek miközben történeteinek főhősévé válnak.
Mesélj, kérlek az új verseskötetedről!
Korábban megjelent Varázshegedű könyvemben egy bohóc fogja meg az olvasó kezét és vezeti őt végig a varázslatos világon, a való világon, ahol az emberi természet csodáit, s annak apró titkait fedezik fel közösen. Az új kötetemben folytatódik ez az utazás a bohóccal, de most már álomútra invitál bennünket. Angyalok és tündérek szegődnek társul és járják be együtt a földi és égi világot. Hol hegyen-völgyön, falusi házak előtt, hol a szivárvány útján vagy a betűk között lépdelnek, de a valóság ösvényéről sohasem térnek le.
Kiknek szólnak dallamos, elringató verseid?
Minden korosztálynak. Én annak örülnék, ha a szülők, nagyszülők, unokák, gyerekek egy-egy esti alkalommal együtt olvasnák verseimet, hiszen lesz olyan titok, amit a gyermek ért meg hamarabb és lesz olyan, amit a felnőtt.  Egy titokra biztosan fény derül, ezt elárulhatom, hogy jó élni és együtt lenni.
A könyv illusztrációi is varázslatosak, amelyet Bischofné Hesinger Katalin készített. Miért őrá esett a választásod?
Katalinnal a barátságunk nagyon-nagyon régi, még a főiskolai évekből ered, hiszen hozzánk járt népművelő szakra. A kapcsolatot azóta is tartjuk, sokszor hívott magához, a színjátszóihoz, Zalalövőre. Az irodalom sohasem állt tőle távol. Mikor megláttam saját mesekönyvének illusztrációit, tudtam, hogy csak ő keltheti életre rajzaival az én verseimet. Szerencsére partnerem lett ebben az utazásban. Nagyon sokat tett a könyv mondanivalójához, de ami a legcsodálatosabb számomra, amit ma este is hallhatott a közönség. Katalin és fia, András által megzenésített  és előadott verseim. A varázslat, a zene, a költészet így teremt harmóniát bennem, bennük és az olvasóban.
Búcsúzóul a kötet utolsó verséből idéznék, amely arra utal, hogy sem a játéknak, sem az utazásnak, sem a varázslatnak nincs vége, ahogy a te költői munkádnak sem.
„Szivárványon sétálgatunk
hétszín fényeken,
jót kacagtunk, hisz megtudtuk
nincs fenn s idelenn.
Tiéd minden égi kincsem,
ne engedd kezem,
nyitva van az aranykapu
míg játszol velem.”
(Haizler Lászlóné - Büki újság, XVIII.évf.11.szám)